Hereke Halı Yıkama

Halıdaki Lekeler
Tanen lekeleri bazen halı üzerinde kalıcı olabilir. Dökülen kahve veya çay genellikle sıcaktır. Bu nedenle lekenin halı liflerine kadar işlemesine neden olabilir. Bu tarz içeceklerin ihtiva ettikleri şeker miktarının fazla olması leke çıkarma yüzdesini olumsuz etkiler.


Halının Bakımı
Halılar için düzenli temizlik şarttır. Halılarınızı güçlü ve tercihen fırçalı elektrik süpürgesiyle halı üzerindeki trafik yoğunluğuna bağlı olarak günlük veya haftada en az iki kere bütün yüzeyi süpürün.ve yılda en az bir kez Profesyonel bir firmaya halılarınızı temizletin.Halıda Hijyen neden önemlidir?
Halı yıkama ve hijyen konusunda uzmanlarca yapılan araştırmalar ürkütücü sonuçlar ortaya koyuyor. İnsan bedeninden dökülen ölü deriler, dışardan getirdiğimiz toz ve kirler halılarımızı hijyenik tutmak bakımından ev hanımlarını oldukça zorlamaktadır.
Yapılan araştırmalar, bir çok hastalığa kaynak olarak kirli halıları göstermektedir. Halılar ipliksi yapılarından dolayı temizlenmesi oldukça zor olan eşyalardır.Hangi Lekeler Çıkar ?
Sivas Sanat Halı yıkama olarak gösterdiğimiz faliyet alanında,halılar üzerinde oluşan bir kısım lekeleri kullanmış olduğumuz endüstriel ilaçlar kullanarak % 100 sonuçlar almaktayız. Ne var ki, kalıcı lekelenmenin söz konusu olduğu durumlar da vardır.Her leke % 100 çıkar demek yanlış olur.Özellikle günlük olarak kullandığımız çay,meşrubat,meyvesuyu,kahve gibi içerisinde şeker miktarının fazla olması dolayısıyla,halı iplerinde lekelerin çıkarılması oranını etkileyebilmektedir.


Müşteri Mennuniyeti
Sivas Sanat Halı yıkama firması olarak evinize teslim etmiş olduğumuz halılarınız ile ilgili her türlü şikayet ve öneriye anında yanıt veriyor. Hizmet sonrası müşteri memnuniyetinide öncelikli prensiplerimiz arasında tutuyoruz.


Profesyonel Halı Yıkama
Halı ve koltuk gibi döşemelik kumaşlı eşyalarınızı düzenli ve bilinçli temizletmeniz sağlığınızı tehdit eden kirleri ve birçok alerji yapıcı maddeyi ortadan kaldırarak daha iyi nefes aldığınız, temiz bir yaşam alanı oluşturmanıza katkı sağlar.


İstenmeyen Süprizlere Son !
Sizde halılarınızı yıkatırken macera aramak yada beklenmedik süprizlerle karşılaşmak istemiyorsanız.Halılarınızı Sivas Sanat Halı Yıkamaya emanet ediniz.


Koltuk Yıkama
Evlerimizde ve işyerlerimizde şüphesiz en çok kullandığımız eşyalarımızdandır koltuklarımız. Bu nedenle devamlı temiz ve hijyenik görünmesini isteriz. Bakterilerden arındırılması , koku ve lekelerden giderilmesi amacı ile belirli aralıklarla koltuklarımızı düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.


This is an example of a HTML caption with a link.
HEREKE HALI

Sanatın doruğa ulaştığı ve atalarımızdan miras kalan geçmişin her metrekareye bir milyon çift düğüm atılarak anlatılan,yaklaşık on ayda tamamlanan,herbir düğümünde bize o an yaşanan kültürü yansıtan,osmanlı kültüründe baş tacı edilen hereke halılar,günümüzde 36 değişik yörede dokunan Türk halılarının en nadide kısmını oluşturmaktadır.

ilk olarak hereke halı,1843 yılında dönem padişahı Sultan Abdülmecit tarafından kurulan Hereke Fabrikika-i Hümayunda dokunmaya başlanmış ve sonrasında yurt dışında taklitleri yapılmaya çalışılacak kadar değer görmüştür.bütün bunlara rağmen hereke halısı kalite ve görkemi simgeleyerek günümüz halı çeşitleri arasında antika halı olma özelliğini korumuştur.

Başlangıçta Gördes, Demirci türü halılar dokunurken,Uşak, Gördes, Bergama ve Saray halıları da örnek alınarak daha da özgünleşen motiflerle hereke halı sektörü,kalitesinden ödün vermeden gelişimini sürdürmüştür.
Hereke halılarında gül, karanfil, lale, erik ağacı motifleri çoğunlukta olmakla beraber,kimi halılarda da çerçeve içine alınmış eski harfli yazılara ya da çiçek motifleri arasına yerleştirilmiş hayvan motiflerinden oluşan değişik kompozisyonlara yer verilmiştir.
Osmanlı döneminde saray harici mekanlarda bile kullanımı yasak olan hereke halılar,günümüz de pek çok evde hala tarihi anlatmaktadırlar.
Böylesi saygın ve emek içeren bir geçmişe sahip olan hereke halılarının günümüze kadar ulaşımını sağlayan koruma ve hereke halı yıkama tekniklerini,hereke halı yıkama konusunda meslek içi eğitim almış olan ekibiyle profesyonel bir şekilde uygulayan Kızılırmak halı yıkama fabrikası,hereke halı yıkama işlemini , hereke halısının kök boya olma özelliğini ve düğüm hassasiyetini göz önünde tutarak yapmaktadır.

Uygun hereke halı yıkama teknikleri ve uzman personeliyle hereke halınızı hiçbir zarara ve deformasyona uğratmadan hereke halı yıkama ve teslimat işlemini gerçekleştiren Sanat Halı Yıkama,alanında uzmanlaşmış bir halı yıkama firması olarak,hereke halı yıkamanın uzman işi olduğunun bilincinde olan bir halı yıkama fabrikasıdır.halı kilim eksperi eşliğinde yapılan hereke halı yıkama hizmeti almak için bize ulaşın…